Természetes gyógymódok a cukorbetegség kezelésében

Szerző: Szimpatika
Íme néhány gyógyhatású növény, melyek előnyös tulajdonságait újból elkezdték felfedezni és felhasználni, mivel kedvezően hathatnak diabétesz esetén.

Csalán

Hatóanyagai prosztatabántalmak kezelésére, cukorbetegség, reuma és köszvény ellen is alkalmazhatóak, főleg gyógytea formájában fogyasztják.

Gymnema sylvestre

Ez egy trópusi indiai kúszónövény, amelyet régóta használnak a cukorbetegség kezelésében. A hasnyálmirigy béta sejtjeinek inzulin-termelését serkenti és segíti az inzulin hatását a periférián. Csökkenti az édesség iránti vágyat. Az 1-es és a 2-es típusú diabéteszben is jó hatású.

Kékáfonyalevél

Aktív hatóanyaga a myrtillin. Segít megőrizni a kapillárisok integritását, gátolja a szabad gyökök hatását és javítja az érrendszer tónusát. A diabéteszes retinopathia kezelésében is hatásos.

Ázsiai ginzeng

A ginzenget régóta ismeri a tradicionális kínai orvoslás. Serkenti az inzulin felszabadulását a hasnyálmirigyben, és hatására növekszik az inzulin periférián betöltött hatása is. Direkt vércukorcsökkentő hatása is van.

Áfonya

Csökkenti a diabétesz szövődményeit, mint a diabéteszes cataracta és retinopathia.

Kecskeruta

A kecskerutát a népi gyógyászat évszázadok óta használja a cukorbaj kezelésére. Kivonatából származik a metformin, mely a cukorbetegség terápiájának egyik alappillére.

Stevia

Nincs direkt antidiabetikus hatása, de cukor helyettesítésére ajánlott alternatíva cukorbetegeknek és egészségeseknek egyaránt. A mesterséges édesítők helyett javasolt használata.

Fahéj

Valószínű, hogy a fahéj hatóanyagai csökkentik az inzulinszükségletet azáltal, hogy növelik az inzulinreceptorok érzékenységét. Azoknál a betegeknél, akiknél a szervezet inzulintermelése kimerült, a fahéj segítségével a szénhidrátok feldolgozásához szükséges inzulin-igény csökken. Egyre nagyobb teret hódít a táplálékkiegészítők területén.

Görögszéna mag

A mediterráneum kedvelt fűszere. Csökkenti a vércukrot, serkenti a tejelválasztást és segíti a sebgyógyulást. Emésztési panaszok, étvágytalanság kezelésére is használják.

Forrás: WEBBeteg - Dr. Csuth Ágnes

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!