Szén-dioxid belélegzésével csökkenthető a vérnyomás

2013. 09. 23.
Szerző: Szimpatika
A geológusok mofettának nevezik a sok szén-dioxidot tartalmazó, viszonylag alacsony hőfokú vulkáni kigőzölgést. A gáz összetevői a bőrön át, valamint a légzéssel a véráramába bejutva gyógyító hatást fejtenek ki.

Már a rómaiak is kezelték mofettákban a betegeket, a kigőzölgésekhez kialakított, amfiteátrum-szerű medencékben. A középkori Paracelsus égési sérülések, fekélyek, női betegségek esetén használta a gyógygázt.

A természetes szén-dioxid szárazfürdőt Európa azon országaiban, ahol erre lehetőség van – Románia, Lengyelország, Olaszország, Ausztria –, már évszázadok óta alkalmazzák. A szén-dioxid gáz értágító hatását az angol Joseph Lister bizonyította be 1858-ban. A gyógyászatban ma már méltó helyet tölt be a száraz CO2-gáz is, mint fizioterápiás tényező.

A Magyarországon egyetlen helyen: a gyönyörű fekvésű mátrai  faluban, Mátraderecskén található természeti kincset már régóta alkalmazzák betegségek kezelésére, gyógyítására. A mintegy 1000 m mélységből feltörő, nagy szén-dioxid tartalmú, gyógyhatású gáz egy medencébe kerül, s akár ha fürdőznénk, megmártózhatunk benne – azzal a különbséggel, hogy a gyógyulni vágyó víz helyett a színtelen, szagtalan, a levegőnél nehezebb szén-dioxidban merül el.

Gyógyhatás

A kezelés az érszűkület, a visszeresség, a trombózis, a mélyvénás trombózis után visszamaradó tünetek kezelésekor alkalmazható. A gázban fellelhető radontartalom különlegesen hatásos szív- és érrendszeri betegségek kezelésére, illetve a vérnyomás tartós csökkentésére. Ízületi betegségekkel kapcsolatos fájdalmak mérséklésére és megszüntetésére is alkalmas; köszvény, csontritkulás, egyes nőgyógyászati betegségek, meddőségi és impotenciaproblémák, továbbá vegetatív idegrendszeri eredetű belgyógyászati panaszok kezelésére, az immunrendszer erősítésére is ajánlott.


forrás:
https://www.mofetta.eu/

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!