Nagy áttörés történt az allergiakezelésben

2015. 01. 29.
Szerző: Szimpatika
Úgy tűnik, ausztrál tudósok megtalálták a súlyos reakciókat kiváltó földimogyoró-allergia ellenszerét. A melbourne-i Murdoch Gyermekkórház kutatói egy különleges probiotikumtörzset fejlesztettek ki, melyet eddig 60 földimogyoró-allergiás gyerek részvételével tesztelték.
A részt vevő gyerekek 80 százaléka mindenféle allergiás reakció nélkül tolerálta a probiotikumot, amelyet vagy földimogyoró-fehérje, vagy placebo kíséretében adtak nekik. Abból a 28 gyerekből, akiknek a tesztek alatt földimogyoró-fehérjét adtak, hárman mogyorót is fogyaszthattak a kutatás után. A kedvező kezdeti eredmények ellenére a tudósok hangoztatták: a tesztek után is voltak gyerekek, akik allergiásak maradtak a mogyoróra.

Fotó: Hirado.hu/EPA/Jagadeesh Nv
"Úgy tűnik, sikerült módosítanunk a mogyoróra adott allergiás reakciót, vagyis az immunrendszer az ártalmas válasz helyett védekező reakciót adott" - magyarázta el Mimi Tang, a kutatás vezetője az ABC ausztrál műsorszolgáltatónak.

A földimogyoró-allergia előfordulása 350 százalékkal növekedett az elmúlt húsz évben a nyugatias életstílusú országokban. Egy közelmúltbeli ausztrál kutatás azt találta, hogy az egyéves babák 10 százaléka, az összes gyerek három százaléka allergiás rá. Az ételallergiák okozta halálesetek közül a legtöbb tragédia a földimogyoró számlájára írható.

Ugyan további kutatásoknak kell megállapítaniuk, vajon a vizsgált gyerekeknél hosszú távon is megszűnt-e az allergia, a kezdeti lépések mégis ígéretesek - vélte Tang.

Forrás: MTI

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!