Fogcsikorgatás

Tornagyakorlatok kattogó állkapocs ellen

A fej-nyak területén elhelyezkedő izmok, rágóízületek megbetegedései a leggyakoribb mozgásszervi megbetegedések közé tartoznak. Főbb tünetei a rágóizmok és az állkapocs ízületek fájdalma, a korlátozott szájnyitás, vagy akár a rágóízület recsegő, kattogó hangja.

Fogcsikorgatás: nem csak a hangja kellemetlen

Az érintett legtöbbször nem is tud róla, ha alvás közben csikorgatja a fogát. Mégis foglalkozni kell vele, mert ez a rendellenesség nemcsak a maga és a partnere éjszakai nyugalmát teheti tönkre, hanem egyéb következményei is lehetnek.

5 jel, hogy ideje meglátogatnia a fogorvost

A rendszeres fogászati vizsgálat elengedhetetlen fogaink egészségének fenntartása érdekében. Sok ember azonban csak abban az esetben látogatja meg fogorvosát, ha már beütött a baj.

Mi áll a fogcsikorgatás hátterében?

Ha az éjszaka során látszólag ok nélkül többször felébredünk, reggel fáradtnak érezzük magunkat, fáj a fejünk, a nyakunk, zsibbad a karunk, zúg a fülünk, dr. Bajusz Örs fogorvos, parodontológus szerint gondolnunk kell a háttérben meghúzódó fogászati problémára is.

Miért veszélyes a fogcsikorgatás?

Nagyon sok ember öntudatlanul összeszorítja, csikorgatja a fogait. Nem csak éjszaka, hanem sportolás vagy egyéb fizikai megterhelés, stressz esetén, vagy maximális koncentrációt igénylő helyzetekben.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!