Gyógynövények nőknek

2010. 08. 06.
Szerző: Szimpatika
Mielőtt orvoshoz rohannánk, hogy gyógyszert írjon fel, fontoljuk meg, hogy sok női bajra lehet kíméletes megoldás, vagy akár kiegészítő kezelés egy gyógynövénykúra.
A természetes gyógymódok nem azt jelentik, hogy kizárólag gyógynövényekkel kellene kezelnünk magunkat, ha megbetegszünk, de sokszor ugyanolyan hatásos, ám kevésbé radikális megoldásnak bizonyulnak a gyógyszereknél.

Cickafarkfű

Jellegzetesen aromás illatú gyógynövény (pl: görcsoldó, gyulladáscsökkentő, vérzéscsillapító). Népi nevei: ezerlevelűfű, pulykafű, cickafarkkóró, egérfarkúfű. Júniustól egészen októberig virágzik. A tudományos álláspont a cickafarkfű étvágytalanság, enyhe görcsös jellegű gyomor-, bél- és epebántalmaknál, valamint gyomorhurutnál ajánlatos használni. Ezen kívül a női bajok egyik legismertebb természetes gyógyítója. A növény ösztrogén aktivitású, a női hormonhoz hasonló anyagot tartalmaz, javítja a sárgatesthormon termelését. Minden szempontból a lehető legkedvezőbben befolyásolja a női medence szerveit. Külsőleg, fürdőként, és belsőleg is egyaránt hatásos lehet. Segít a menstruációs zavarok leküzdésében, például a hasgörcs, vagy a rendszertelen havi vérzés esetén. Gyógyítja a petefészek gyulladást is, akár már egy ülőfürdő után. Azoknak is szokták ajánlani a tea kúraszerű fogyasztását, akik szeretnének teherbe esni, mert befolyásolja és erősíti a méh és petefészek működését.

Palástfű

Boldogasszony palástja, vagy tenyere ­néven ismert növény erdőszéleken, utak mentén, domboldalakon, magasabban fekvő nedves réteken és hegyvidékeken nő. A palástfű segít menstruációs zavarok, fehérfolyás, alhasi panaszok, hormonzavar és a klimaxos rosszullétek esetén. A kezdődő pubertás időszakában kedvezően hat a női szervezetre, cickafarkkal együtt alkalmazva. Hogyha fiatal lányoknál a menstruáció gyógyszeres kezelés hatására sem áll be a havi rendszerességre, cickafarkkal keverve a palástfű (egyforma mennyiséget véve mindkettőből) egyenesbe hozza a dolgot. A palástfűnek összehúzó hatása van, igen gyorsan gyógyít, ugyanakkor használják vízhajtóként és szíverősítő szerként is, sebláz, gennyező sebek és elhanyagolt fekélyek esetén is. A női nemi szerveket, mindenekelőtt a méhet erősíti, így az anyaságra való felkészülés, valamint szülés előtt és után alkalmazható haszonnal. Segíthet a vetésélés megelőzésében és a terhesség megtartásában is.

Barátcserje

Az ókori görög orvosok, köztük Hippokratész a barátcserjét számos betegség kezelésére ajánlották. Manapság az egyik legnépszerűbb gyógynövény a menstruációt megelőző tünet együttes és egyéb menstruációs panaszok enyhítésére. A növény serkenti a női nemi hormonok termelődését, menstruációs zavarok csökkentésére is használják, mivel szabályozza a hormonháztartást. Javítja a menstruációt megelőző kedélyállapotot is, enyhíti a premenstruációs szindrómát, azaz a PMS-t. Számos kutatás bizonyítja, hogy csökkenti a mellfeszülést, az idegességet, a feszültséget, a vizenyősséget, a fejfájást - mindezt már az alkalmazás utáni első ciklus során. A tejkiválasztás elősegítésére és az anyatej mennyiségének növelésére a barátcserje a legelismertebb gyógynövény.

Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra.
A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Olvasna még a témában?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!