Információ

Az orvos-beteg kommunikáción múlik a kezelés sikere

Az ellátás során a kielégítő terápiás kimenetel és a betegelégedettség elérése érdekében alapvető fontosságú a megfelelő mennyiségű és minőségű kommunikáció orvos és betege között.

Hogyan ismerjük fel az allergiás reakciókat?

A különböző okokból kialakuló allergia egyre több embert érint, így hiánypótló a Semmelweis Egyetem által elkészített animációs film, amely bemutatja az allergiás reakciókat és a kezelési lehetőségeket is.

Hogyan hat ránk a közösségi média?

Az internet, az okostelefonok és a közösségi média elterjedésének köszönhetően egyre többen szenvednek a FOMO-tól (Fear Of Missing Out), vagyis attól, hogy kimaradnak valamiből.

Az információfüggés úgy hat az agyra, akár a drogok

Az agyunk minden helyzetben próbál értelmet nyerni a körülöttünk lévő információáradatból, ennek hiányban pedig akár automatikusan is „befoltozza” a hiányzó részeket, így agyunk akár információfüggővé is válhat - ezt vizsgálják az elmeműködéssel foglalkozó kutatások.

Hogyan kerülhetők el a munkahelyi balesetek?

Baleset nemcsak otthon, de a munkahelyünkön, vagy oda tartva is érhet minket. Irodai munkakörben is történhetnek sérüléssel járó balesetek, de nagyobb ennek az esélye, ha például a szállítmányozásban, építőiparban, anyagmozgatással vagy veszélyes anyagokkal kapcsolatos munkahelyen dolgozunk.

Az idősek is megbirkózhatnak a modern technikával

Az idősek bizonyos fokú, a technológiai újításokkal és különösen az informatikával szembeni vonakodásának leküzdése valós kihívásnak tűnik. Ugyanakkor érdemes segíteni őket ebben, hiszen egészségi állapotuk javításában jelentős szerepet játszhatnak a modern eszközök és digitális rendszerek.

Megnövekedhet a varjútámadások száma júniusig

Június közepéig lehet számítani a településeken embereket ijesztgető varjakra: a szülők ilyenkor a fészket elhagyó, de még ügyetlen és gyakran nem teljesen röpképes fiókáikat védelmezik.

Mit tudnak a gépek az egészségünkről?

Vajon a korszerű gépi tanulási módszerek mennyire adnak pontos és megbízható képet az egyéni életminőségről? Mennyire pontosan becsülhető az egyén életminősége anélkül, hogy azt megmérnénk?

Fotókon az autizmussal élők mindennapjai

Virtuális fotókiállítás nyílt az Autisták Országos Szövetségének szervezésében. A képeket Komka Péter fotóriporter készítette 2010 és 2022 között ugyanazokról a személyekről, családokról.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!